Chcesz zrobić tanie ZAKUPY W USA? To proste!

   
KONTAKT  |  O NAS  |  ZAMÓWIENIE  | 
Zakupy w USA | Kupuj z nami w Miami

Menu strony

Dlaczego zakupy w USA?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się być bardzo prosta, przede wszystkim dlatego, że zakupy w USA są nie tylko opłacalne z punktu widzenia portfela Klienta, ale również pozwalają Konsumentowi być na bieżąco zarówno z nowoczesną technologią, jak i z najnowszymi trendami mody.
Jednym zdaniem, zakup w USA, to niska cena i najwyższa jakość.

Polecane strony

Konarzewo Zakupy w USA

Reklama

Prasa o nas - Gazeta Wyborcza (06.12.2010 r.)

Po prezenty do USA. Nawet z drogim dolarem się może się opłacać?W Polsce sezon świątecznych zakupów i promocji powoli się zaczyna. W USA trwa już od dwóch miesięcy. Dodatkowo amerykańskie sklepy, także internetowe, już kuszą niższymi cenami i wieloma ofertami specjalnymi. Czy warto z nich skorzystać?

Zakupy z USA są co raz bardziej popularne wśród polskich konsumentów. Jednak z uwagi na to, że inwestorzy znowu pozbywają się europejskiej waluty bojąc się rozprzestrzeniania kryzysu w Eurolandzie - dolar zyskuje najbardziej. Amerykańska waluta w poniedziałek ponownie przekroczyła granicę 3,00 zł i doszła do 3,03 zł. Pomimo wysokiego kursu często sprowadzanie produktów ze Stanów wciąż może się opłacać.

Tańsza elektronika

iPad, który dopiero niedawno oficjalnie wszedł na polski rynek, kosztuje między 2,1 a 3,1 tys. zł. Amerykanie płacą za niego od 499 do 829 dolarów, czyli od 1,6 tys. do 2,7 tys. zł.

Trzynastocalowy Apple MacBook Pro w Polsce możemy kupić online za 4,5 tys. zł - w USA za 1,1 tys. dol. (czyli 3,3 tys. zł). Torebkę Guess w USA kupimy za niewiele ponad 100 dol. (ok. 300 zł), a w Polsce za taką samą musimy zapłacić blisko 1 tys. zł. Balsam do ciała Body Shop w Polsce kupimy za blisko 70 zł, a w USA za 14 dol. (ok. 40 zł).

Oczywiście do tego wszystkiego trzeba doliczyć 5 proc. cła i często 22 proc. podatku VAT. Jednak często przy większym zamówieniu nawet po doliczeniu dodatkowych kosztów zakupy w sklepach zza oceanu mogą się opłacać. Z podatku i cła zwolnione są tylko przesyłki towarów o wartości do 45 dol. Ale czy uda nam się zrobić świąteczne zakupy za mniej niż 150 zł?

Nie zapominajmy też, że na towar na granicy zostanie nałożone cło. Ile? 5 proc.

Tyle fajnych marek...

Co może dodatkowo kusić? Otóż w Polsce nie kupimy wielu marek dostępnych tylko w USA. Na rynku polskim nie znajdziemy ubrań Banana Republic, Ann Taylor, Victoria's Secret czy Abercrombie i jego tańszych odpowiedników - Hollister i Aeropostale. Nie ma także ulubionych marek młodych Amerykanów, m.in. Urban Outfitters, Gap, Free People czy Forever21. Ostatni nabytek polskiego rynku, TK Maxx, wciąż nie zastępuje nam oferty amerykańskiego sklepu wyprzedażowego Marshalls, gdzie znajdziemy limitowane edycje perfum po atrakcyjnych, świątecznych cenach.

Większość tradycyjnych amerykańskich sklepów nie wysyła towarów za granicę. To nie jest jednak przeszkodą dla polskich klientów. Zawsze możemy skorzystać z serwisów, takich jak np. www.zakupy-w-usa.pl, które oferują dostawę do Polski produktów z USA. Również wielu indywidualnych użytkowników sieci oferuje zrobienie za nas świątecznych zakupów za oceanem i wysyłkę do Polski.

Jednak korzystanie z serwisów, które zajmą się dostawą naszych zakupów do Polski, także wiąże się z dodatkowymi kosztami. Prowizja dla firmy pośredniczącej to 10 proc. wartości produktu, ale nie mniej niż 20 dol. (60 zł). Zapłacić musimy też za przesyłkę, która kosztuje ok. 20 dol. (60 zł).

Podsumujmy: 22 proc. VAT, 5 proc. cło albo 10 proc. prowizja dla firmy pośredniczącej - to minimum 60 zł - plus 50-60 zł za przesyłkę. Czy nadal nam się to opłaca? Jeśli tak, to warto sprawdzić również warunki gwarancji - czy obejmują także punkty serwisowe w Polsce. Nie możemy bowiem liczyć na pomoc krajowych organizacji konsumenckich, jeżeli nasz sprzedawca okaże się nieuczciwy. Najczęściej nie mają oni narzędzi, żeby zajmować się pojedynczymi sprawami.

Teraz już tylko od nas zależy, czy amerykański Mikołaj przyniesie naszym bliskim elektronikę, kosmetyki lub ubrania zza oceanu i czy będą one tańsze niż w Polsce.

link do artykułu: kliknij

 

Zakupy w USA - asortyment

Elektronika   Obuwie

Zabawki   Kosmetyki

Okulary   Gry
Fotografia   Ubrania i bielizna

Odzież i obuwie dziecięce   Biżuteria i zegarki

Sport   wszystko w jednym

 

 

 

Kurs dolara USA

Płatności za zakupy

Zakupy w USA

Zakupy w USA

Zakupy w USA

Zakupy w USA

Polecamy

Twoja wyszukiwarka


Zakupy w USA - kupuj z nami w Miami

© 2009-2020 www.zakupy-w-usa.pl